O NÁS    Novinky    Ford Team RS Slovakia – Neúspešný začiatok sezóny

BLUEFIN

Jednoduchý softwarový spôsob zvýšenia výkonu vášho vozidla, ktorý nielen zlepší priebeh motora, ale zároveň zníži spotrebu.
 ...čítať viac

Vstupom do sezóny 2014 na rely Prešov začal Ford Team RS Slovakia novú éru; po siedmych rokoch strávených na pretekoch do vrchu dochádza k definitívnemu prechodu na rely.

Ford Team RS Slovakia – Neúspešný začiatok sezóny

 

Svoju rely premiéru si Ford Team RS Slovakia odbil už na spomímanom podujatí majstrovstiev Slovenska v Prešove, prvý májový víkend, s posádkou Martin Koiš a Andrej Siska na novopostavenom Ford Fiesta R2 pre triedu 6.

 

Podujatie pozostávalo z troch etáp a 9 rýchlostných skúšok v blízkom okolí Prešova. Prvá rýchlostná skúška v sezóne a nové auto boli dôvodom opatrného tempa na mestskej rýchlostnej skúške; posádka Koiš-Siska začala opatrne s priateľnou stratou na prvé miesto v triede 6. Do druhej rýchlostnej skúšky bol vstup posádky s jedinou Fiestou R2 v štartovnom poli už o niečo rýchlejší oproti mestskému okruhu Ľubotice. Nasadenie však netrvalo dlho a približne na piatom kilometri v ľavej zákrute naša Fiesta R2 opustila trať a vbehla medzi stromy na okraji trate, naštastie  posádka Koiš-Siska vyviazla bez následkov a poškodenie vozidla tiež nie je až také vážne ako to vyzeralo čerstvo po nehode.

Najbližší pretek seriálu majstrovstiev Slovenska v rely bude až koncom júna v Lubeníku; tento dlhý čas medzi pretekmi strávi náš team opravou vozidla po nehode a testovaním na najbližšie podujatie.